Firma tutvustus

Firma tutvustus

Neuron Systems tegutseb eelmise sajandi lõpust – 1995. aastast.

Algusaastad Tartu Teaduspargis

1995-2001

1995-2001 suveni assotsieerusime Tartu Teaduspargiga, siis kolisime oma majja Teguri tänavas Tartus.
Tegevus on olnud mitmetahuline – elektroonika alastest projektidest, tööstusautomaatikani.
Elektroonika alastest projektidest mahukaim on kindlasti kiirete mõõtesüsteemide arendamine infrapunase Furier spektromeetria tarvis. Projekt hõlmas mikrokontrollersüsteeme, arvutitega liidestamist ning vastava tarkvara väljatöötamist.
Furier elektroonikaga kaasnes mikrokontroller süsteemide projekteerimiseks vajalike arendusvahendite väljatöötamine. Nii võib öelda, et enamus sellel ajal Tartus välja töötatud Intel 51 seeria maketeerimisvahenditest on loodud tolleaegse EcoBaltica poolt välja töötatud mäluemulaatoritega ning maketeerimisvahenditega.
Furier elektroonika baaslahenduste abil on loodud ka mitu eraldiseisvat mõõtesüsteemi. Näiteks EPA mootoritelaborile tehtud diiselmootori silindris toimuva plahvatuse registreerimise telemeetria.
Need olid ajad kus võrguinfo liikus aeglaselt – tegime serial raadiomodemis info tihenduse. Võimaldab ühte raadiomodemit kasutades kanda üle kahte jadaühendust. Valmistatud lisakontroller kodeerib kaks jada andmevoogu üheks ja sidekanali teises otsas samasugune kontroller teostab dekodeerimise. Täiendavalt käib veel ka andmevahetus andmevoogude vahel ehk üks kanal “varastab” teiselt infot.

Laeva meierei

Meie käsi on mängus olnud ka jogurtisõprade heaks – Laeva meierei automaatika paigaldusel ja arendusel juba aastast 1995.a. Eriti suure panuse andsime topsijogurtite ja kodujuustu valmistamise püsti panekul 2002-2003. Teiste tellijate õnneks leidsid toonased tippjuhid, et nüüd on meierei valmis, ja meie saime vabad käed uuteks väljakutseteks.

Elva Raekoja ja Valga Jaani Kiriku kellatornid

Üks markantsematest projektidest on koostöös Sven Grünbergiga loodud Valga Jaani Kiriku ja Elva Raekoja kellatornide helindus. Elvasse paigaldasime automaatika poolt juhitud 1kW Hi-Fi kvaliteediga heli, loo Kuldrannakese ainetel komponeeris Sven Grünberg. Samalaadne on orelifragmentide abil loodud Valgas Jaani Kirikus aga juba 2kW võimsusega. Efekt avaldab muljet pisarateni . Eriti Valka lätlased on kadedad.
2004 aasta lõpul sai Elva Raekoja kellatorn uue põlvkonna juhtseadmed – kaasaegse juhtelektroonika, aatomkella sünkronisatsiooni ja veebipõhise juhtimise. Pühade puhul sai kellamängu kombineerida taustamuusikaga. Tagasisidestatud samm-mootorid lubavad kaunis suuri osuteid liigutada. Sel ajal oli see kõva sõna.

Tööstusautomaatika projektid

Tööstuautomaatikast veel Aardla katlamaja saepurukatla juhtimissüsteem. Kindlustab lisaks kaitseautomaatikale optimaalse saepuru etteande ja katla tõmbe reguleerimise. Suurt miskit erilist polegi, lihtsalt kütus peab korralikult põlema ja soe ei tohi korstna kaudu pakku minna.
Segusõlme automaatjuhtimine. Etteantud retsepti järgi killustiku,liiva, tsemendi ja vee doseerimine ning segamine seguris. Vanade vene päritolu kaalude asemel elektroonilised andurid. Põline üle 20. aastase staazhiga segumees igatahes kurdab, et nüüd töö juures igav ja kui varsti enam arveid-saatelehti käsitsi täita ei saa, peab ära pensionile minema.
Kõnesalvestus mis kasutab SQL andmebaasi, telefoniliides oli meie konstrueeritud. Tarkvara võimaldab kellaajalist MP3 formaadis kõnesalvestust. Ligipääs on võimalik igapidi üle interneti või kohalikus võrgus. Kasutajatele saab valida isikupärased õigused. Mõeldud dispetserside monitooringuks.
Taksodispetseritele kontrolltarkvara ja siduselektroonika. Elektroonika lubab rääkida korraga kliendi ja taksoga. Kliendi heli blokeeritakse saatja rakendumisel. Töötab koos linnakaardiga, reastab sobivad taksopeatused aadressi järgi ja lubab taksode kohalesuunamist optimeerida.
Tänane päev Teguri tänaval

2001-...

Tänaseks püüame anda kogu ettevõttele vajalikku toe – hooldus, hosting, võrgu ja pilvelahendused ning aitame ka spetsiifilise tarkvara väljatöötlusel. On ka põnevust tööstusrobotite reanimeerimisega. Ja muidugi CCTV ja läbipääsusüsteemidega tegelemine. Ning vahest lööb välja vana armastus elektroonika ja automaatika näol – täna rohkem Targa Maja projektides.
Meie kompleksse hoolduse all on paljude suurte ja väikeste firmade võrgud, tehnika ja side. Serverifarm haldab pilveteenuseid, andmebaasi hostingut, kodulehti ja mailikontosid. Lepingulistele klientidele teeme jõudumööda ära ka vajaliku nõrkvoolu, fiiber ja raadioside ning automaatika installatsiooni.
Neuron Systems klientideks on valdavalt tööstusettevõtted ja riigiasutused ning muidugi ka väikefirmad ning eraisikud.
300+
hooldusalust serverit
70+
rahulolevat äriklienti
6
põhikohaga töötajat
Ohtralt
vanu sõpru abistamas projektide elluviimisega

Võta ühendust

Arutame su vajadusi!

Meie sõbralik tiim kuulab teid ära ja leiab sobiva lahenduse.

7 301 380 | 57 301380

Oleme avatud E-R 9:00 – 17:00

Teguri 45b, Tartu

Võta ühendust

Arutame su vajadusi!

Meie sõbralik tiim kuulab teid ära ja leiab sobiva lahenduse.

7 301 380 | 57 301380

Oleme avatud E-R 9:00 – 17:00

Teguri 45b, Tartu

Võta ühendust

Arutame su vajadusi!

Meie sõbralik tiim kuulab teid ära ja leiab sobiva lahenduse.

7 301 380 | 57 301380

Oleme avatud E-R 9:00 – 17:00

Teguri 45b, Tartu