Ajalugu

Neuron Systems tegutseb aastast 1995.

Kuni 2001 aasta suveni asusime assotsieerunud liikmena Tartu Teaduspargis ja alates 2001 aasta sügisest aadressil Teguri 45B, Tartu.

Elektroonika alastest projektidest mahukaim on kindlasti kiirete mõõtesüsteemide arendamine infrapunase Furier spektromeetria tarvis. Projekt hõlmas mikrokontrollersüsteeme, arvutitega liidestamist ning vastava tarkvara väljatöötamist. Furier elektroonikaga kaasnes mikrokontrollersüsteemide projekteerimiseks vajalike arendusvahendite väljatöötamine. Nii võib öelda, et enamus sellel ajal Tartus välja töötatud Intel 51 seeria kontrolleritest on loodud tolleaegse EcoBaltica poolt välja töötatud mäluemulaatoritega ning maketeerimisvahenditega.

Furier elektroonika baaslahenduste abil on loodud ka mitu eraldiseisvat mõõtesüsteemi. Näiteks EPA mootoritelaborile tehtud diiselmootori silindris toimuva plahvatuse registreerimise telemeetria.

Üks markantsematest projektidest on koostöös Sven Grünbergiga loodud Valga Jaani Kiriku ja Elva Raekoja kellatornide helindus. Elvas on automaatika poolt juhitud 1kW Hi-Fi kvaliteediga heli, Kuldrannakese ainetel muusika autor on Sven Grünberg. Samalaadne on orelifragmentide abil loodud Jaani Kirikus aga juba 2kW võimsusega. Efekt avaldab muljet pisarateni . Eriti Valka lätlased on kadedad.

2004 aasta lõpul sai Elva kellatorn uue põlvkonna juhtseadmed - kaasaegse juhtelektroonika, aatomkella sünkronisatsiooni ja veebipõhise juhtimise. 

Tänaseks püüame hallata kogu vajalikku infotehnoloogiaga seonduvat ning teeme ka kliendispetsiifilist tarkvara väljatöötlust. Elu sunnib ka turvaseadmetega tegelema. Ning muidugi vana armastus elektroonika ja automaatika.

Meie komplekse hoolduse all on paljude suurte ja väikeste firmade võrgud, tehnika ja side. Sidekeskus haldab tuhandeid kodulehti ja mailikontosid. Raadiovõrk avab ukse maailma. Teeme ära ka vajaliku füüsilise töö - vask, fiiber ja raadioside baasil võrgud, automaatika installatsiooni. 

Klientidele rahuliku töö tagamine on meie prioriteet.  

Neuron Systems klientideks on valdavalt tööstusettevõtted ja riigiasutused ning muidugi ka väikefirmad ning eraisikud.  

2008 aasta netokäive oli ca 10mln EEK, põhikohaga töötajaid on kümme, vanad sõbrad aitavad projektide elluviimisel.