Ettevõtte sisesed laivõrgud

Üldkontseptsioon:
  • kogu laivõrgu liikluse viimine krüpteeritud kujule
  • internetiliikluse lahutamine kasulikust tegevusest.
  • teenuste (e-kaubandus, kirjavahetus, ftp) väljaviimine firma sisevõrgust
  • ligipääs süsteemile väljastpoolt ainult läbi ühe SSH tasemel turvakanali
  • soovitus optimaalse tarkvara kasutamiseks
  • võimalikult suure osa vabavara kasutamine süsteemi ülesehitusel.
Mitme kontori omavaheliseks kokkuühendamiseks on kaks teed. Kas kasutate tasulist tarkvara (VPN, Terminal Server Client jms.) või kasutate vabavaral baseeruvat lahendust. Kus raha liigub palju ja administraatoritele meeldib Windows'i värviline kergesti näpitav keskkond – seal tarvitatakse Microsofti lahendusi. Mõlemad on võimalik tööle panna, sisuline valik on puhtalt maitse asi. Me kasutame peamiselt teist varianti kus värve vähem, raha kulub palgaks ja leiame ka et tehtud lahendused on paindlikud ja stabiilsed.

Ja mis kõige olulisem, aeg on näidanud et teine variant on ka turvalisem. 2003. aasta tõi ridamisi halbu üllatusi Microsofti serveritarkvara kasutajatele. Vabavara vahenditega ülesehitatud võrkudes turvaprobleemide tõttu massilisi seisakuid ei ole olnud.

Vabavara all mõeldakse enamsti Linuxi erinevaid distributsioone. Side hoidmisega tegelevad ruuterarvutid mis kliendi võrgu otstes loovad krüpteeritud tunnelid andmesideks. Tunnelite otsad konfigureeritakse vastavalt konkreetsele vajadusele. Nii on võimalik käima panna üle laivõrgu isegi vanad FoxPro baasil töötavad raamatupidamised rääkimata moodsatest SQL lahendustest. Keerulisimatel juhtudel on vaja Windows NETBEUI protokoll sidestada üle avaliku interneti, ka see on võimalik.

Geograafiline asetus pole siinkohal oluline - pole tähtis kas te asute USA's või Eestis oluline on optimeerida ühenduskiirused minimaalsele vajalikule tasemele.

Tavaliselt me integreerime kliendi võrgu oma kesksete teenusserveritega läbi mille toimub välissuhtlemine. Sellega saab luua olukorra kus teie sisevõrku toimib ainult üks sisend/väljund mis on hästi kontrollitav.

Tartu piires saame kasutada oma loodud raadiovõrku maksimaalselt hea kiirusliku tulemuse saavutamiseks.